Velikonoční tvoření z dřevěných vejcí

Velikonoční tvoření s dřevěnými vejci může mít různé podoby. Veselá zvířátka na přírodním dřevěném tvaru asi nejvíc potěší děti. Rodiče přitom ocení, že výstavka dětských výrobků v květinovém truhlíku dělá velikonoční parádu. Všechny prvky jsou jen lepidlem přilepené papírové výstřižky, dokreslené akrylovým fixem.

 

Samolepící oči zakoupíte v papírnictví, nebo v pohodě nahradíte dokresem fixou, mašličky uvážete a přilepíte kde se vám líbí. Ovečce sluší na krku malinký zvoneček nebo rolnička a na hlavě kousek polštářového rouna nebo vlny. Zaječí ocásek vyrobený z malé bambulky nejlépe drží přilepený tavnou pistolí, ale i trpělivým čekáním na zaschnutí lepidla dospějete k výsledku. 

 

Tady nakoukněte do naší výrobny šablon. Tak nějak to vypadá, když připravujeme papírové prvky pro tvoření dětí do víkendových kreativních dílniček. Je to hoooodně uší, hlaviček, nožiček a křidýlek, ale moc nás to bavilo a děti taky.

 

S přípravou dílníček přišel nápad, a tak jsme pro Vás k inspirativnímu blogu připravili i nabídku celých DIY sad k zakoupení.  Tvoření s vašimi ratolestmi to usnadní a s velkou jistotou přiblíží našemu výsledku. S malým dohledem zvládnou vyrobit zvířátko docela samostatně děti už od 3 let. 

 

A náš další TIP? Najdete u nás i samostatná ouška a nožičky, se kterými máte na výběr, na jaký tvar je nalepíte. Můžete je využít pro dolepení například na kostičky nebo kuželky a vytvořit si další zvířátka, o kterých jsme psali.

 A nakonec malá ukázka dřevěných vajíček, zdobených ubrouskovou technikou (znáte z našeho blogu na výrobu ubrouskového stojánku) a dolepených úzkou krajkou po obvodu. Pod ubrouskovými vzory prosvítá přírodní dřevo, modrou ubrouskovou krajku na velkém dřevěném vejci rozjasňuje bílý nátěr pod ní.

 Když se s námi budete chtít setkávat, jsme na https://www.facebook.com/ozivdomov