Velikonoční zvířátka z kostek

Možná se zdá, že natlačit jakékoliv zvířátko do tvaru kostky není možné, když obrysy jsou tak rozdílné. Při trošce fantazie a vypíchnutí typických prvků ale zjistíte, že kostka najednou oživne a na její hranatost zapomenete.

Kostková zvířátka mají i výhody. Jsou stabilní a dají se skládat na sebe jako každá stavba z kostek, jen s jistým omezením, aby neutrpěly papírové hřebínky a hlavičky. Rádi jim za to odpustíte jejich trošku nedokonalé hranaté proporce.

Když si budete chtít hranatá zvířátka s dětmi vyrobit, ze všeho nejdříve potřebujete obyčejné dřevěné kostky různých velikostí.
Použili jsme na bílou ovečku a hnědého zajíce kostky10x10cm, na menší zvířátka 8x8cm a na kuřátka ty nejmenší 5x5cm.

Hřebínky, hlavičky, zobáčy a ouška jsou vystříhané z barevného polokartonu nebo filce, vše lepeno lepidlem, jen kde nebylo zbytí, tavnou pistolí. Ovečky jsme polepili polštářovým kuličkovým rounem a na hnědou přimíchali do rouna před lepením trošku hnědé akrylové barvy.

Pokud nenecháte kostky v přírodním, je potřeba začít nátěrem. Jde to hladce barvou ředitelnou vodou, kouskem kuchyňské houbičky a s rukama ukrytýma v gumových rukavicích. Když nechcete natírat, není to úplně nutné. Nezáleží tolik na barvě, důležité jsou typické znaky a velikost zvířátek.

 Když vás budou zajímat další novinky, jsme na https://www.facebook.com/ozivdomov