Mrkev z dřevěných trojúhelníků

Mrkvička z dřevěných trojúhelníků může být originální přízdobou jarních dekorací. Nikdy neuvadne a sluší jí hravý design.

K její výrobě potřebujete jen dřevěné miinihory, širokou zelenou jutovou stuhu s velkými oky, nůžky, tavnou pistoli a oranžovou akrylovou barvu s kouskem houbičky.

 

Proč právě minihory? Jejich název berte čistě pracovně, protože využití mají univerzální. Vytvoříte z nich stejně dobře hory, stromy, mrkev ...

Nátěr akrylovou barvou? Je krásně oranžová a dobře kryje, přesto klidně použijte jakoukoliv barvu ředitelnou vodou.

K čemu houbička? Hezky stejnoměrně a rychle se s ní natírá, nenechává stopy jako štětec, dobře stírá přebytky barvy.

 

Jutová stuha s oky? Správně upravená nůžkami připomíná drobné mrkvičkové lístky, aniž by vyžadovala dlouhé opracování. Je ale dobře nahraditelná zelenými provázky, drátky, papírovými nebo filcovými lístky. 

 

Jaký design? Když jsou minihory ze dřeva výrazně prokresleného léty, bylo by jakékoliv dokreslování jen ke škodě. Méně výraznou kresbu dřeva můžete nahradit dokreslením vzorů akrylovým fixem podle vlastní fantazie. Nejdřív ale nechejte dobře zaschnout oranžový nátěr, aby se na něm fixy nerozpíjely a nepokazily výsledný dekor.  

 

V jarních dekoracích vypadá dřevěná mrkvička prostě, přitom svěže a možná trošku neobyčejně na rozdíl od vejcí, zajíčků a kuřátek. Při větší opatrnosti u práce s tavnou pistolkou to zvládnete i s dětmi. 

 Hledejte další inspirace, najdete nás na https://www.facebook.com/ozivdomov