Stojánek na ubrousky

Na dokonale prostřený stůl patří nejen talíře a příbory, ale také květinové dekorace ubrousky. Co dělat, když je na malém stole nedosatek místa a zahradní stolování znepříjemňuje vítr nekonečným rozfukováním ubrousků? Máme pro vás originální řešení obojího a ještě v designu, který si vysníte. 

Potřebujete dva dřevěné motýlky velikosti S, dřevěný obdélník, šrouby a šroubovák, tekuté disperzní lepidlo, bílou barvu, štětec, šedou barvu s houbičkou, papírové ubrousky se vzorem, nůžky. Dál už jen postupujte podle fotonávodu a obdiv stolujících hostů máte na dosah. 

Nejdříve stojánek natřete bílou barvou a sešroubujete.

Z ubrousků oddělte jednu horní barevnou vrstvu, vystříhejte nebo klidně vytrhejte potřebné tvary, položte na místo potřené lepidlem a uhlaďte rukou. Houbičkou namočenou v lepidleještě lehce přitlačujtte shora, ale jen opatrně, aby se ubrousek nepotrhal.

Na vytvoření patiny vezměte suchý štětec nebo houbičku a hustou barvu. 

Při výrobě buďte trpěliví a dodržujte technologické přestávky potřebné k zaschnutí barev a lepidla. Pokud o sobě víte, že budete spíš nedočkaví, připravte si ještě smirkový papír na opravy a počítejte s kouskem času navíc.

Přejeme hodně zábavy a šťastnou ruku při výběru ubrousků, protože ty jsou součástí celého stolového designu.

Jste šťastnými majiteli obrovského stolu neomezených možností? Dopřejte velkoryse každému z hostů vlastní stojánek na ubrousek a třeba i z jiných dřevěných tvarů.

Sledujte další novinky, najdete nás na: https://www.facebook.com/ozivdomov