Velikonoční zdobení

Podívejte se na přehlídku nápadů velikonočního zdobení dřevěných prvků v barvě i v přírodním, aplikovanou různými technikami, a některé vyzkoušejte. Převážně k nim využijete materiál snadno dostupný v každé domácnosti - kousky látek, stužky, zbytek krajky, ubrousky, provázky, noviny, knoflíky, peříčka, barevné papíry,...

Vyzbrojte se ještě tavnou pistolí, nůžkami, lepidlem, a když chcete velikonoce hodně barevné, tak akrylovými fixy a barvičkami.

Přidáním barev vyrobíte z dřevěných tvarů vejce, motýla, nebo ptáčka výrazné dekorace ve veselých jarních barvách. A co dalšího najdete v domácí nabídce materiálů? Noviny nebo starou zažloutlou knížku? Nám se podařilo najít celkem bezvýznamnou, zato pěkně starou kuchařku,  stuhy, provázky a ubrousky. 

 

S technikou dekupáže jste se už setkali na našem blogu při zdobení stojánku na ubrousky. Oživte ji teď na velikonočních dekoracích. Pod ubrousky dřevo ošetřete bílým nátěrem, aby vynikl jejich vzor, místa bez ubrousků natřete barvou. Při natírání pomůže obyčejná malířská krepová páska, kterou oddělíte barvené plochy. Pod dekupáží novinami jsme použili jednotný bílý, nebo světle hnědý nátěr. K dokončení stačily už jen malé stužky, obalovaný drátek, nebo provázek. Na jednobarevný žlutý nátěr se hodila obyčejná, zato bohatě vázaná stuha.

 

Decentní růžovo bílá sada vznikla jednobarevným akrylovým nátěrem, domalovaným po zaschnutí pomocí štětce bílým akrylem. Černá sada možná působí na první pohled trošku smutně, i když barevné prvky na bočních hranách ji lehce oživují, ale její předností je hlavně nátěr tabulovou barvou, takže dokres bílou nebo barevnou křídou prvky překvapivě oživí a dá se kdykoliv smazat a přepsat. Červeně natřeným prvkům hezky sluší jednoduchá bílá bavlněná krajka dolepená lepidlem. 

 

K přírodnímu vzhledu nás znovu vrátí dřevěné vejce dolepené jen síťovanou stuhou s velkými oky, která si řekla o zastrčení živé nebo umělé květiny. Na přírodním dřevě je dolepená i stuha korkového vzhledu a prostý úvaz kousku látky do šátku "na babku".

  Když si přejete mít stejné jarní ozdoby bez práce, nakoupíte v  limitovaných sadách na https://www.facebook.com/ozivdomov