Podzimní hranaté dýně

Udělejte si podzimní dýňovou výzdobu bez shánění dýní. Tyto z dřevěných kostek určitě vydrží roky, přitom zaujmou tvořivou nápaditostí.

Budete potřebovat hlavně dřevěné kostky velikosti 10x10cm a 8x8cm, taky bílou a dýňově oranžovou barvu ředitelnou vodou, nějaké provázky, mašličky, smirek, ubrousky nebo papíry s oranžovými vzory na dekupáž, nůžky, lepidlo (vhodný je typ Herkules) a korkové zátky. nebo větvičky na stopky.

 

Začněte nátěrem dřeva bílou a oranžovou barvou v několika vrstvách, jak se vám líbí a taky podle toho, jak moc jste barvy ředili. Na dekupáž nechejte bílé plochy po obvodu kostky, vrchní a spodní stranu přetřete na oranžovo. 

Odměřte si podle velikosti kostky pruh vzoru na dekupáž a odstřihněte. Nanášejte na bílé plochy po obvodu kostky lepidlo, opatrně pokládejte papír s potiskem a uhlazujte od středu ke krajům. Lepidlo nanášejte postupně pokaždé jednu stranu. Uhlaďte každou stranu co nejlépe a nic se nelekejte menších nerovností. Nejsou-li obrovské, po zaschnutí se papír vyrovná. 

Na oranžovou dýní naneste první oranžový nátěr, druhý bílý a třetí znovu oranžový. Obarvenou dýni nechejte důkladně proschnout, teprve potom na ni vezměte smirkový papír a jemným broušením jí udělejte patinový nádech lehkým odhalováním spodních vrstev barvy.

Z kostek oživíte dýně detailem korkové stopky přilepené tavnou pistolí, uvázanou lýkovou mašlí, případně na provázku zavěšeným listem z barevného papíru, určitě vás napadají další detaily a to je dobře.

Pište nám o nich a foťte nám je na info@ozivdomov.cz 

Rádi se s vámi sejdeme u dalších inspirací na  https://www.facebook.com/ozivdomov