Voňavý ježek jako svícen s podtáckem

Ježek, který provoní místnost v sychravých podzimních dnech, podrží svíčku, poslouží jako podtácek a to celé bez nároku na krmení. Zní to jako sci-fi? Zkuste ho vyrobit s námi podle komentované fotoreportáže.  

Vezměte na něj dřevěné vejce velikosti M, k tomu jeden dřevěný podtácek ve tvaru srdce, připravte si barvy ředitelné vodou, celé koření (například badyán, kávová zrna, nové koření, skořici), tavnou pistolku a akrylové fixy. A dál už postupujte podle obrázků. 

Předkreslete si kam umístíte srdce a kde bude bříško. Počítejte s místem na tlapičky a čajovou svíčku na bříšku pod obkresleným srdcem.

Předkreslené bříško i hlavičku (srdce) natřete barvou namíchanou z bílé, malinko šedé a okrové, nebo zapojte fantazii a vymíchejte barvu podle vlastní představy ježčího bříška. Tady nemusíte být úplně přesní, pozdější hnědý nátěr nerovnosti opraví. Podtácek natřete stejnou barvou.

Zbytek ježčího těla natřete tmavě hnědou barvou, nebo platí zapojení vlastní fantazie jako u předchozího kroku. Tady už se snažte být v obrysu bříška přesnější, Natírejte barvou i boční strany dřevěného tvaru, které jsou vidět. My jsme natřeli i spodní stranu tácku, protože dílo tak vypadá více propracovaně a uceleně. 

Oči a čumáček dokreslete akrylovými fixy na předkesleném srdci i a na podtácku. 

Přilepte tavnou pistolkou nebo lepidlem 4 kolečka na místo paciček. Dbejte na jejich rozložení, aby se mezi ně vešla čajová svíčka a dokázaly ji pěkně přidržet.  Kolečka odřežete ze suchých větviček, z korkové zátky, nebo najdete v šitíčku malé knoflíky či druky, zalovíte ve starších stavebnicích, mozaikách nebo stolních hrách. Našli jsme zbytky hry " na blechy" a kolečka natřeli hnědou barvou. 

Zbývá ovonět ježka kořením. To je hodně kreativní a příjemná práce s tavnou pistolkou, badyánem, skořicí, novým kořením, hřebíčkem a kávovými zrny. Možná najdete další možnosti, třeba přidáte i sušené ovoce.  

Když je voňavý ježek v akci, tak vy už jste v pohodě...

   

 

Pište nám na info@ozivdomov.cz  

U dalších inspirací nás najdete na  https://www.facebook.com/ozivdomov