Adventní strom z kostek

 Jednoduchý adventní stromeček poskládáte z 24 kostek. Každý den malé těšení na další kostičku a radost z rostoucího stromečku zkrátí všem čekání na Vánoce. Na Štědrý den děti postaví poslední kostku na špičku stromu a společně ho ozdobíte. Kolik času můžete věnovat tvoření, záleží na vás. V přírodní podobě jen s čísly je časově nenáročný, pokud si chcete užít víc tvoření, udělejte barevně malovaný, nebo ubrouskovanou technikou decoupage (dekupáže), kterou jsme dříve v našem blogu představili, koukněte tady. Na našem You Tube kanálu najdete videonávod hned na tři varianty kalendáře.

 

 Rady na konec:

- Kdo se necítí silný v krasopsaní, pomůže mu písmenková šablona.
- Pokuste se o tištěné číslice vystříhané malými nůžkami, nalepené lepidlem, je to varianta pro trpělivé, zato nabízí zachování přírodního vzhledu kostek, protože po namočení papírová čísla snadno odstraníte a vysušené kostky použijete v další dekoraci.
- Dřevěné perníčky nejvíce vyniknou na přírodně bílé variantě kalendáře a jejich zdobením si užijete novou techniku tvoření.
- Svátečně vypadá stromek lemovaný širokou stuhou s velikou mašlí uvázanou na špičce, my jsme zvolili skromnější přírodní dřevěnou hvězdu, provázky, kuličky, dřevěné perníčky, jednoduché kovové a dřevěné ozdoby. 
 
 S dalšími inspiracemi jsme pro vás na You Tube, fb a Instagramu.
Pište nám co vás zajímá nebo inspirujte ostatní ve skupině fotkami vašich dekorací, těšíme se.