Zrcátko v srdci pro maminku

Třpytivý dárek v srdci pro nejlepší maminku, tetu, babičku nebo kamarádku vyžaduje malinko dospělé asistence. Nejlepší bude, když dětem pomohou k vlastnoruční výrobě osobního dárku tatínci, protože kdo je doma nejvíc odborník na hřebíčky a kladívko? Radost na straně dárce i obdarované je jistá a ještě si užijete společné tvoření s dětmi.  

Připravte si dva srdcové podtácky, malé zrcátko (to naše vypadlo ze staršího plastového obalu), ubrousky nebo rýžové papíry na dekupáž, lepidlo, nůžky, barvu a houbičku na nátěr základu, kousek kloboukové gumičky, tvrdého papíru nebo textilu na kapsičku, dva malé pantíky s hřebíčky a kovové očko z nejbližšího železářství, kladívko a hned potom se vydejte cestou pěti krátkých kroků: 

1. Obě srdce  natřete základovou barvou. Pokud jdete do techniky dekupáže, nejlépe se hodí bílý podklad.

2. Přitlučte malými hřebíčky dva pantíky, kterými obě srdce spojíte. 

3. Lepidlem a vystříhanými nebo vytrhanými ubrousky pokryjte vybrané plochy k vytvoření barevného vzoru. Popis techniky dekupáže nejdete u nás dříve v blogu a to hned v několika inspiracích.

4. Vlepte dovnitř na jedno srdce zrcátko, na druhé kapsičku.

5. Odměřte gumičku přes jeden oblouk spojených srdcí, našroubujte očko a do něho uvažte gumičku na malou mašličku. 

Na šťastné finále pošlete dítě s dárkem gratulovat obdarované a sklízejte zaslouženou chválu. Co do kapsičky? přáníčko, fotku, malý hřebínek, gumičku, zlaťáky, čtyřlístek, lisované květiny, však vás něco napadne... Když nenapadne, podívejte se na naše You Tube video. 

Rady na konec

- Malířská lepící páska pomůže udržet dočasně pantíky na místě před přitlučením hřebíků.

- Když se vám nelíbí barva pantíků, přetřete je barvou, třeba tou základovou.

- Kapsičku vyrobíte z polokartonu nebo látky, jak se vám hodí nebo co se doma najde. Naše je z textilní pasovky.

- Barevný design je produktem vaší fantazie a někdy výsledkem dostupných prostředků (ubrousků), můžete zvolit i prostý nátěr bez dekupáže nebo přírodní dřevo.