Čarodějnický les

Udělejte si s dětmi a pro děti čarodějnický les jako z pohádky. Získáte stylovou jarní i podzimní dekoraci v jedné a pro vaše děti zábavnou variabilní kulisu na celoroční hraní. Připravte si štětce, akrylové barvy a fixy, několik nezbytných dřevěných čarodějných tvarů, tavnou pistoli, koulecí oči z papírnictví, chlupaté plyšové dráty, provázky, dřevěné korálky, přírodní větvičky a pusťte se hned do výroby čarodějnických rekvizit. Videa z tvoření najdete pokaždé na našem You Tube kanálu. 

Co všechno určitě v čarodějnickém lese nesmí chybět? Například černá kočka s výrazně barevným kloboukem, parádní svátečně nazdobený černý klobouk a čarodějnické košťátko. Pravé létající koště vyrobíte z dřevěné tyčky a několika drobných větviček omotaných provázkem. 

Taky nezapomeňte vypustit do lesa  několik velkých a malých barevných pavoučků, vyrobených z černé kuličky přilepené tavnou hmotou na nohy z chlupatých drátků.  Když jim nalepíte koulecí oči a barevně je dokreslíte fixem, budou hodně veselí a roztomilí.

Ohýnky z listového svícnu s čajovou svíčkou na baterii jsou bezva funkční vychytávkou bezpečných čarodějnických ohňů. Ohňový design vyrobíte jen s pomocí akrylových barev a fixů. Nakonec ještě přiložte pár drobných klacíků ať vám ohýnek pěkně hoří.

Doprostřed lesa rozhodně posaďte pořádný čarodějný kotlík. V něm se uvaří zelený lektvar z gelové akrylové barvy s třpytkami. Pod kotlem zatopte plamínky dokreslenými akrylovými fixy a dozdobte ho  červenými korálky na přírodních větvičkách ovázaných provázkem.

Hlavně je potřeba zasadit v lese hodně kouzelných barevných houbiček, aby bylo dost na čarodějnické vaření a zavěsit několik černých okatých netopýrů na veliké tajemné stromy.

 Rady na konec:

- Dopřejte dětem doplňování čarodějnických rekvizit, víc barevných houbiček, pavouků či netopýrů se určitě bude hodit.

- Netopýry nemusíte přilepit na pevno, použijte na ně oboustrannou lepící pásku nebo suché zipy, děti si potom vyhrají s jejich přemisťováním. 

- Pro světelné efekty za tmy použijte nátěr svítící akrylovou barvou nebo fixem a svítící oči.

 Za dalšími inspiracemi přijďte k nám na You Tube, fb nebo Instagram. Tvořte hravě, nebojte se být kreativní, posílejte fotky i pro ostatní ve skupině, těšíme se na ně. Pište nám co vás zajímá, rádi odpovíme.