Sypané malování

Znáte to malé kouzlení se sypkým materiálem a lepidlem? Posypovou technikou hladce vytvoříte jednoduché sezónní dekorace i složité barevné obrázky, a to i za asistence dětí. Vyzkoušeli jsme ji na dřevěných prvcích a jako výhodu nejvíce oceňujeme její udržitelnost. Po sezóně jednoduše namočíte sypané dekorace do vody, chvíli necháte odmočit, omyjete houbičkou, vysušíte (ne na přímém zdroji tepla, aby nepraskly) a můžete použít jako čisté dřevo znovu.    

Bezva nekonečná zábava je zdobení dřevěných velikonočních vajíček sypaným barevným kořením, nebo čímkoliv sypkým, co vaše kuchyň vydá. Potřebujete jen lepidlo typu Herkules a mističky se sypkým kořením různých barev, čajů, mouky, kávy, kakaa, krystalového cukru, soli..... Obrázek si předkreslete tužkou, nebo jen přiložte vykrajovací formičky jako šablonu. Každý kousek obrázku vytvoříte nátěrem lepidla a posypem koření vybrané barvy. Po chvíli setřepete přebytky koření na papír a tak postupně to uděláte s dalšími dílky vzoru. Až tak jednoduchý je postup. Celý videonávod najdete na našem YouTube kanálu

Několik praktických doporučení:

  • Posypový materiál nechejte ležet na lepidle asi 3-4 minuty, až potom sesypejte přebytek z plochy na papír a z papíru zpět do misky k dalšímu použití.
  • Pro dočištění okolní plochy použijte suchý štětec
  • Hotový obrázek přelakujte lakem na vlasy, aby se nedrolil a dekorace vám vydržela sezónu. 
VID20221212185109_Moment  

 

Děkujeme, že nám posíláte fotky vašich dílek na info@ozivdomov.cz  

Podělte se o svoje nápady s ostatními ve skupině na https://www.facebook.com/ozivdomov