Srdce s květinami

Živé květiny v dřevěném srdci jsou nápaditě prostým a elegantním spojením přírodních prvků. Potěší jako dárek nebo jako malá dekorace na stůl. Nevýhodu krátké trvanlivosti živých květin vynahradí jejich obnovitelnost. Na podobnou dekoraci se hodí i jiné dřevěné prvky s otvorem, vybírejte podle sezóny, svátku, účelu

 Do otvoru budete potřebovat misky pod čajovou svíčku, nebo obaly od čajových svíček, zelenou aranžovací hmotu a květiny. Vyzkoušejte velikost misek, aby se hodily do dřevěných otvorů. Ze zelené hmoty odkrojte plátek ve výšce misek, z něho pak vykrajujte kolečka miskou jako formičkou. Hmotu důkladně prolijte vodou, aby vám květiny co nejdéle vydržely a pusťte se do aranžování. 

V hotové dekoraci nezapomínejte do aranžovací hmoty dolévat květinám často vodu. Ta v suchém bytě docela rychle vysychá, protože je jí jen malý kousek. Povadlé květiny obměňujte jak dlouho budete chtít, případně vyměňte aranžovací hmotu za novou pro snadnější zápich nových květů.  

Přírodní dřevěné prvky vyniknou i v květináči s rostlými květinami. Živé aranžmá s nimi vypadá skromně, přesto působivě. 

 

Píšete nám, posíláte fotky vašich dílek na info@ozivdomov.cz a za to děkujeme. 

Podělte se o svoje nápady s ostatními ve skupině na https://www.facebook.com/ozivdomov