Hrušky na dřevě malované

Foukej, foukej větříčku, shoď mi jednu hruštičku.... a tak dál, znáte to jistě už od dětství. Když neshodí větříček, vymalujte si je sami na dřevěných tvarech. Najdete je u nás v e-shopu pod názvem dřevěná figurka - kuželka, a to hned ve třech velikostech. Vhodné jsou určitě všechny, my pracovali s velikostí M v podobě zápichu.

Vystačili jsme s akrylovými barvami, kouskem větvičky na stopku a malým filcem na list. Pomůže obkreslení dřevěného tvaru na papír a nakreslení přiměřeně velké šablony hrušky dovnitř obrysu. Vystřižený tvar hrušky potom přiložíte na kuželku a snadno kolem ní houbičkou nanesete barvu. Jakékoliv lepení šablony se neosvědčilo, nejlépe dopadlo ruční přitlačení položené šablony a opatrné natírání barvy směrem od šablony ke kraji kuželky suchou houbičkou s neředěnou barvou.

První nátěr dřeva udělejte barvou namíchanou z bílé a malinko žluté. Natírejte jen zlehka, klidně nechejte prosvítat strukturu dřeva. Druhý a třetí nátěr už dejte do barvy, na přední straně přes šablonu, zručnější malíři podle obkreslené šablony od ruky, vzadu natřete jednobarevně.  

Na dobře vysušený nátěr dokreslete uvnitř hrušky pecičky hnědým akrylovým fixem, přitavkujte kousek větvičky s vystřiženým filcovým listem na místo stopky a podzim v zápichu do květináče je hotový. Krásně by se něco podobného dalo udělat i s jablíčkem, a to u nás také najdete.

Představte nám fotky vašeho dřevěného ovoce na adrese  info@ozivdomov.cz a přijměte pozvání k dalším inspiracím, které najdete na  https://www.facebook.com/ozivdomov