Veselé jarní slepičky

Rozpustilá slepičí rodinka vás pokaždé rozveselí. V zápichu může zdobit jarní květinový truhlík, pokukovat z oken na parapetu, nebo jen tak postávat na poličce.

Základem pro kohoutka a slepičku jsou velký a malý dřevěný tvar kuželky, roztomilá kuřátka mají podobu vejce. Když k dřevěným tvarům doma najdete dvě kontrastní barvy ředitelné vodou, kousky barevných filců nebo látek a hrstku polštářové výplně, máte všechno a můžete si podobné dekorace vyrobit jen s pomocí tavné pistole.  

Ze všeho nejdříve natřete kuželky oboustranně bílou barvou a po zaschnutí dolní část kuželky černou (nebo jinou kontrastní barvou). Vejce na kuřátka mohou zůstat i v přírodním, ale natřená žlutou akrylovou barvou jsou opravdovější.

Filcové tvary si vystřihněte dvojmo, spojujte je po obvodu tavnou pistolí a před uzavřením nastrkejte dovnitř kousek polštářové výplně.

Před nalepením křídel, zobáků a hřebínků tavnou pistolí ještě můžete bílým a černým akrylovým fixem přikreslit slepičkám dekorativní vzorečky. Například vlnky, ale mohou být  i trojúhelníčky, kolečka, puntíky, ... něco co se vám snadno kreslí jen tak od ruky. A nezapomeňte na oči.

Slepičí ťapičky nalepené zespodu kuželky zařídí, aby se nekoulela a postála na místě. Nožky přitavkované na šňůrkách zase vypadají při zápichu v květináči na pohodový slepičí posed.

 

 

Co ještě kreativně použít a přitom si poradit i bez natírání? Určitě doma najdete barevné tkaničky, provázky, ústřižky látky, stuhy, kousek juty, krajky, nebo barevné papíry a v takovém případě možná nemusíte ani startovat tavnou pistoli, protože vystačíte jen s lepidlem.

 

 Když vás budou zajímat další novinky, jsme na https://www.facebook.com/ozivdomov