Svícen vodní meloun

Svícen v podobě melounu vypadá v horkých letních dnech tak svěže, přitom decentně prosvítí teplou letní noc na terase a když vložíte vonnou čajovou svíčku, tak i provoní. Jestli ještě neznáte techniku s voskem a lepící páskou, přivolejte děti a vyzkoušejte nové kouzlo. 

Budete potřebovat dřevěný hranolový svícen na čajovou svíčku, akrylové barvy s houbičkou, černý fix na dokreslení peciček, kousek brusného papíru, starší svíčku (nejlépe bílou), lepící pásku.  

Dvě strany hranolu udělejte v nátěru červeném, dvě strany v zeleném, horní a spodní stranu šikmo půl na půl. Žíhané barevnosti odstínů přitom docílíte pomocí vosku a lepící pásky. 

Začněte nátěrem růžovou barvou po dvou stranách hranolu. Není potřeba natírat pečlivě celou plochu, stačí obarvit vybraná místa středem a v krajích. Po důkladném zaschnutí barvy vezměte svíčku a pokreslete s ní jen růžové plochy. Nic nevidíte? Tak je to správně. Obě plochy potom přetřete celé melounově červenou barvou a nezapomeňte i na šikmo přilehlou polovinu dolní a horní části svícnu. 

Jak barva zaschne, můžete se pustit do kouzlení s lepící páskou. Přilepte ji v pruzích na celou jednu natřenou plochu, důkladně vyklaďte rukou a řádně přitlačte, hlavně v povoskovaných místech. Pomozte si třeba hranou pravítka nebo kuchyňské stěrky. Potom opatrně sejměte lepící pásku a výsledný melounový efekt je na světě. Kde byl vosk, objeví se růžová barva, protože horní vrstva červené se přilepí na pásku. Když se hned nezadaří, zkuste pokus na některých místech opakovat. Cílem je nepravidelná červeno-růžová napodobenina melounové dužiny. Stejný postup s páskou opakujte na druhé červené ploše. V místech, která  jste si podbarvili růžovou a kouzlo přesto úplně nezapracovalo, pomůže práce s malým kouskem brusného papíru. Opatrně s ním a jen zlehka, abyste nevybrousili i chtěný růžový podklad. 

Se zelenou melounovou slupkou na zbývajících dvou stranách hranolu techniku zopakujte, jen v jiných barvách. Natřete světle zelená místa, po zaschnutí aplikujte čmáranici voskem, tmavší zelenou rozetřete po celé ploše a aplikujte kouzlo s lepící páskou. Vzhled melounové slupky ještě zvýrazní podélné tmavé zelené pruhy štětcem a světlounce zelené a bílé pruhy lemující přechod zelené a červené části. Černé pecičky tvořivě domalujte akrylovým fixem.

Když chcete, můžete s pomocí tavné hmoty přilepit malou větvičku s umělým listem nebo kouskem krouceného drátku do horní zelené části vedle otvoru pro svíčku. 

Kdybyste potřebovali celý videopostup, tak tady je https://www.youtube.com/watch?v=lrkBhHBUisk 

A teď nastal ten pravý čas zhasnout lampu, zapálit svíčku, rozkrojit meloun. 

Myslíte, že si zasloužíte pochvalu? Pošlete nám fotky vašeho dřevěného tvoření na e-mail info@ozivdomov.cz Pochválíme Vás a budete-li souhlasit, nabídneme Vaši inspiraci ostatním ve skupině na https://www.facebook.com/ozivdomov