Romantický domeček s květinovým potiskem

V jednoduchosti je kouzlo, jak potvrzuje dvojice bílých domečků s prostým razítkovým potiskem. Vypadají jako tapetované, přesto nejsou. Žádná věda, jen chvilka radostné dětské spolupráce a dekorativní romantika je na světě.

 

Budete potřebovat dva dřevěné domečky, bílou barvu, houbičku nebo štětec, akrylové fixy a od dětí razítko s květinovým motivem. Potom stačí jen 3 snadné krůčky a můžete se pochválit za parádní neobvyklou dekoraci.

 

1. Nabílit domečky stačí jen tak lehoučce, barvou ředěnou vodou. Bylo by škoda dočista zakrýt "dřevěná léta", není proč je skrývat. Přesto alespoň jemný nátěr pod razítka doporučujeme z technologických i designových důvodů, máme vyzkoušeno.

2.  Razítka natírejte akrylovým fixem a otiskujte na domečky. Lístky natřete zelenou barvou, květy červenou (nebo jinou, která se hodí na vaši poličku). S razítky už jste se u nás setkali v jiném článku, možná si vzpomenete na hexagon zdobený razítky. Tentokrát pracujeme s jinou technologií, přesto podobné rady pro práci s razítkem a barvou platí i tentokrát. Je potřeba vyzkoušet, kolikátý otisk bude ten správný, protože hodně záleží na použitých materiálech. U nás se při barvení fixem prosadil první otisk, pokaždé bylo potřeba potřít razítko barvami znovu a rychle otisknout, než zaschnou.

3. Uložte domečky na poličku s květinou, vedle zapalte svíčku v barvách potisku a relaxujte.


IMG_20210829_154655

 

A tady se můžete pochlubit fotkami vašich dekorací https://www.facebook.com/ozivdomov