Sněhulák z kostek

Postavme si klasického sněhuláka, jen trošinku hranatějšího. Sněhové koule nahradí dřevěné kostky, uhlíky staré knoflíky a mrkev filc nebo dřevěné korálky. Čepici nemusíte uplést na míru, snadno ji vyrobíte ze staré ponožky nebo rukavice.    

"Sněhový kabátek" natřete barvou. Patiny docílíte kombinací dvou barev. Začněte nátěrem rohů kostek tmavší barvou, použili jsme hnědou a šedou. Přebroušením barevných rohů smirkovým papírem potom docílíte vzhledu "do ztracena" a následně celou kostku přetřete bílou barvou. Po důkladném zaschnutí ještě udělejte znovu lehký přebrus smirkem pro střídání barev a hotovo. 

Další detaily jsou kreativním kouzlem tvůrce. Inspiruje se od nás, nebo použijte vlastní materiály. Náš větší sněhulák oblékl opravdové knoflíky, malý obarvené dřevěné korálky, obojí je přitlučeno hřebíčky. Velký nos jsme umotali z trojúhelníčku filcu, malý navlékli z různě velkých dřevěných korálků na hřebík. Oči dokreslete, použijte samolepící, nebo korálkové.

Celý videonávod na dotvoření dřevěných sněhuláků včetně jednoduchých čepiček spojených jen drátkem nebo gumičkou najdete na našem YouTube kanálu. A budete překvapeni, že jeden z nich je dokonce převlékací.

  

Těšíme se na vaše sněhuláky i jiné kreativní nápady, posílejte nám foto do e-mailu info@ozivdomov.cz 

Další inspirace od nás hledejte na https://www.facebook.com/ozivdomov