Hexagon zdobený razítky

 

Všichni známe ty krátké nestřežené okamžiky, kdy se nám zdá že si děti tiše hrají, a po kterých následuje dlouhý úklid s nekonečným, mnohdy neúspěšným odstraňováním stop dětské hry. Tentokrát jsme pozvali děti k organizované práci s razítky a výsledkem je pěkný hexagonový svícen s včeličkou. Ukázkový příklad, že otisk dětského razítka na různé předměty nemusí být pokaždé postrach rodičů.

Razítek bývá v dětských pokojích nepřeberně a často v různých barevných variantách. Je důležité držet se výběru vzoru, barvy a nenechat se strhnout neorganizovaným potiskováním. Když si s dětmi vyjasníte cíl projektu, nemusíte se jejich razítka bát. Vesele a přitom designově může vypadat třeba svícen s beruškou, srdíčky nebo květinou. Jen to "nepřepálit" otiskem všeho, co se doma najde. 

K výrobě budete potřebovat několik dřevěných svícnů ve tvaru hexagonu v různých výškách, s miskami podle záměru. Použili jsme 3 hexagony s jednou skleněnou miskou, razítko včelky, medové svíčky, zápalky a slané mandle. Dětem určitě nedávejte do ruky zápalky, s ostatním vám pomáhat mohou. Minimálně vám s radostí zapůjčí razítko a poradí s jeho výběrem. Misku jim potom za odměnu naplňte něčím, co mají nejraději.

Radíme zkusit otisk vybraného razítka nejdříve na papír, kolik otisků po namočení do barvy s ním uděláte. Mnoho čerstvě nabrané razítkové barvy se může na dřevě začít rozpíjet. Druhý nebo třetí otisk razítka bývá co do množství barvy dostačující a nerozpíjí se. Když se náhodou něco nepodaří, spraví to kousek brusného papíru a nový potisk.

 IMG_20210604_173059 - kopie 

Další hexagonové nápady najdete na našem blogu nebo e-shopu. Sledujte novinky na https://www.facebook.com/ozivdomov