Přístavní městečko z kostek

Máte čas akorát tak na malé, hravé letní tvoření s dětmi? Přístavní městečko s námořnickými domečky a majákem přidá vaší terase nebo parapetu prosluněnou atmosféru. Celé přímořské město včetně modrého moře plného ryb i s loděmi na obzoru postavíte snadno jen z jednoduchých dřevěných prvků a látky. Děti se zaradují, že při výrobě uplatní svoji nápaditost a taky je bude bavit otáčením kostek hledat další varianty propojení motivů.

Základem tvoření je zásoba dřevěných kostek různých velikostí, domečky libovolných rozměrů a kousky pruhované látky. Vhodně vybrané textilie s obrázky tvoření hodně usnadní, ale nejsou podmínkou. Obrázky můžete na podkladovou látku dokreslit fixem, dolepit výstřižky z papíru nebo ubrousků.

 

Potom už potřebujete jen štětec (nebo houbičku) s bílou barvou, nůžky a lepidlo. Obvykle doporučujeme upřednostnit houbičku před štětcem a zvolit barvu ředitelnou vodou, lépe se s nimi pracuje.   

 

 

Střechy domečků nejdříve nabělíte barvou, stěny potom polepíte pruhovanými látkovými výstřižky. Na kostkách si užijte jejich mnohostrannost, polepujte každou stranu jiným motivem, nebo využijte rohy k protažení tvaru přes dvě strany kostky. Nechejte se unést fantazií, možná nezůstanete jen u domečků a majáku, třeba vytvoříte i mosty, mola a útesy.

   

  

Nebojte se doplňků z provázků, knoflíků, kamínků, mušlí, kolíčků a jiných nápaditostí, které doma najdete. Ty totiž vdechnou vašemu městečku život v podobě zavěšeného lana, prádla na šňůře mezi domy, provazových žebříků, zajímavý je doplněk rybářské sítě, vystřižený ze staré síťové tašky.

 

Navštivte nás a pochlubte se fotkami vašich dekorací na https://www.facebook.com/ozivdomov