Palčáky

Zpátky do dětství se vrátíte s dekorací klasických palčáků zavěšených na šňůrce. Mohou být klidně ze dřeva a s výrazně zimním motivem nebo v jednoduchém přírodním provedení se stuhou a provázky. Zavěste je spolu s větvičkami chvojí nebo jmelí na dveře, okno, terasu nebo kdekoliv v bytě. Určitě si nezadají s klasickými vánočními ozdobami a dobře zapadnou i mezi zvonečky, rolničky a šišky.  

Vyrobíte je z dřevěných rukavic za pomoci barvy, akrylového fixu, kousku šňůrky, bambulek, kožešinky, lepidla nebo pistolky s tavnou hmotou. Když nenajdete doma kousky šňůrek, objevíte je v textilní galanterii a bambulky jsou obvykle k sehnání v papírnictví, nebo kreativních obchůdcích. 

Barvu zvolte podle interiéru nebo barevnosti budoucí dekorace. Vánočně vypadají v zelené a červené, slavnostně září ve zlatě nebo stříbře, zimně působí v modré a bílé. 

K barvě základu zvolte potom výraznou protibarvu fixu na dokreslení vzoru. I tady platí pravidlo, že méně je více, takže nejlépe dopadne jednobarevný podkladový nátěr s jednobarevnou kresbou. Můžete se ale odvážně pustit i do barevných vzorečků, to když máte o dekoraci barevnější představu. Malování vezme trochu víc času a trpělivosti, mnohem snadnější je potom zbývající postup od malovaných rukavic ke sváteční dekoraci:

Dvě malé rady na konec:

Určitě nechejte základní nátěr důkladně vyschnout, ať se netrápíte s rozmazanou kresbou. Chybu můžete opravit kouskem smirkového papíru a začít s nátěrem pěkně znovu od začátku, ale není to moc zábavné. 

Když nespěcháte a počítáte se zavěšením dekorace v interiéru, pracuje s lepidlem místo tavné hmoty. Spoje jsou spolehlivé, jen potřebují více času na zaschnutí. Do venkovních dekorací zvolte raději lepení tavnou hmotou.

 

Když je na váš vkus toho barvení moc, inspirujte se jednodušším přírodním pojetím rukavic s převázanými stuhami, když málo, vymalujte si do zimních motivů ještě botičku. Třeba vás inspiruje náš motiv v blogu.

Podařila se vám pěkná dřevěná dekorace? Pochlubte se nám její fotkou na info@ozivdomov.cz . 

Další inspirace od nás můžete čekat na https://www.facebook.com/ozivdomov