Tříkrálový svícen

Tříkrálový svícen na čajové svíčky vám posvítí stylově svátečně. Třeba jste měli adventní svícen z dřevěných hranolů a po Vánocích už není aktuální. Co s ním na Tři krále? Inspirujte se tady našim nápadem, nebo koukněte na You Tube videonávod

Na výrobu potřebujete tři dřevěné svícny na čajové svíčky, akrylové barvy a fixy, mosazný modelářský plech, nůžky, smirkový papír, krátké mosazné hřebíčky a malé kladívko, možná aku vrtačku s mini vrtáčkem nebo jen tenký nebozízek.  

Přední část kostky natřete z jedné třetiny tělovou barvou na všech svícnech, je to budoucí obličej králů. Zbytek svícnu natřete po obvodu jednou barvou, každý hranol jinou, bude to plášť králů. Horní a spodní část svícnu není potřeba natírat. Po důkladném zaschnutí barev namalujte králům bílou barvou vousy do libovolného střihu. Oči potom dokreslete akrylovým fixem.

Tenký mosazný plech na královské korunky se snadno stříhá obyčejnými nůžkami, ostré hrany bude potřeba zabrousit smirkovým papírem a  korunku přitlouct krátkými hřebíčky ke hranolům.  

Rady na konec:

- bílou barvu na vousy použijte neředěnou pro lepší krytí,

- tělovou barvu namícháte z barev žlutá, červená, modrá, bílá - postupujte podle videa

- po zaschnutí barev můžete hranoly zlehka přebrousit smirkovým papírem, pod vousy tak pěkně prosvitne barva pláště,

- tvar korunky si můžete na plech předkreslit obyčejnou tužkou,

- pro snadnější zatlučení hřebíčků malinko předvrtejte otvory vrtačkou nebo jako my ručním nebozízkem,

- z bezpečnostních důvodů pokud chcete mít svícen praktický a zapalovat v něm svíčky se nepokoušejte nahrazovat plech zlatým papírem,

- modelářský plech bývá potažený fólií, tu odstraňte až po zatlučení hřebíků,

- pokud použijete plech bez fólie, chraňte ho při zatloukání hřebíků před poškozením potravinovou fólií, papírem nebo látkou.

dl IMG-20240112-WA0014         IMG-20240112-WA0020

 S dalšími inspiracemi jsme pro vás na You Tube, fb a Instagramu.
Pište nám co vás zajímá a nezapomínejte inspirovat ostatní ve skupině fotkami vašich dekorací, těšíme se.