Mikuláš, čert, anděl

Přijde nebo nepřijde k nám letos Mikuláš s andělem a čertem? Takovou otázku od děti neuslyšíte, když si spolu s nimi vyrobíte dřevěné postavičky, které necháte vyhlížet z okna, aby lákaly k návštěvě ty živé.

Dřevěné figurky přizdobíte docela jednoduše kousky kožíšků, látky, stuh, vlny, tkaniček, prostě co dům dá... a všechno přidrátkujete, přilepíte lepidlem nebo tavnou hmotou. Třeba podle návodných fotografií, nebo vlastního nápadu a možností.

 ANDĚL 

Andílkovi sluší v ruce (z tkaniček protažených za drátkem na krku)) srdíčko, rolnička nebo zvoneček, na čele hvězdička nebo květina a na krku korálky (na tenkém drátku). Křídla z peříček nahradí dobře široká stuha nebo tvarovaný obalovaný drát. Čelenka vznikla spojením malé papírové hvězdičky a obalovaného drátku, stejně jako mikulášská berla - potřeli jsme je celé lepidlem, posypali zlatými třpytkami a teď pěkně září. S lepením vlásků z nastříhané vlny je potřeba trošku trpělivosti, než lepidlo dočista zaschne. Potom je krásně urovnáte, uvážete do potřebného tvaru, zastřihnete, a je to. 

ČERT

 MIKLUÁŠ

Mikulášská čepice i obleček jsou střiženy z filcu a zdobeny přilepeným křížem z bílé stuhy. Ruce (opět ze silné tkaničky) drží stejně jako obleček za drátkem uvázaným na krku Mikuláše. V ruce drží rolničku a berlu (její výrobu jsme výše popsali, potřpytkovaná je stejně jako andělská čelenka). Vousy z obyčejné vaty potřebují jen trošku natvarovat. Dalo by se použít i polštářové rouno nebo vlna, ty ale hůře drží tvar. Nosík má Mikuláš stejně jako čert z nalepeného dřevěného korálku.   

Takhle to vypadá, když spolu slavná trojice vyhlíží z okna 

Taky vyhlížíme vaše e-maily plné nápadů. Pište nám na info@ozivdomov.cz , naše inspirace na oplátku vyhlížejte na https://www.facebook.com/ozivdomov