Sob z kostky

Je to úsměvné, že obyčejné kostky jdou předělat na sobíky.

Možná i ve vašem dětském pokoji se najdou barevné žinykové drátky. Když nenajdou, dostanete je v papírníctví nebo kreativním obchůdku. Jsou přesně jako stvořené na heboučké sobí parohy a ouška, stačí je malinko natvarovat. Kdyby chyběla obyčejná dřevěná kostka, u nás jich najdete i na několik různě velkých sobů. Ostatní materiál je opravdu na vynalézavosti tvořitele. Vše spojíte lepidlem, hřebíčkem, případně tavnou hmotou. 

Větší sob dostal oči z druků přitlučených kladívkem, domalovaných bílým fixem. Druk přitloukejte přes ubrousek nebo hadřík, aby se nepodřel. Malý sob má oči z dřevěných korálků na černo natřených fixem, přitlučených hřebíčky.

Nos velkého soba tvoří červeným fixem natřené srdíčko, malého dřevěná kulička. Srdíčko je lepené tavnou hmotou, kulička přitlučená hřebíkem. 

Parohy jsme lepili tavnou hmotou. Můžete použít i lepidlo, ale déle se načekáte než zaschne. Stejně tak přilepíte čupřinku z namotané vlny. Potěšte děti a dovolte jim barevnější sobí parůžky a čupřiny. Proč by sobík nemohl mít parohy třeba z růžové nebo modré žinylky?

Pusinka může být dokreslená fixem, zvolili jsme raději lepení štepovací příze lepidlem. 

Sob je parádní taky v lehce přebroušeném bílo béžovém nebo bílo šedém nátěru s větvičkovými parůžky a filcovým nosíkem. 

Když nechcete mít navěky sobíky a máte v budoucnu s kostkami plány na další sezónní tvoření, chcete je co nejméně poničit, aby předělávka šla hladce. V takovém případě používejte k lepení více lepidla než tavné hmoty i za cenu delšího schnutí a místo kreslení třeba lepenou vlnu nebo provázky a nitě. Lepidlo snadno odstraníte namočením do vody i dírky po malých hřebíčcích se ve vodě zatáhnou. Odstranění tavné hmoty beze stopy je složitější, musíte ji seškrábat a většinou místo ještě zahladit smirkovým papírem.

 

 Těšíme se na vaše sobíky, posílejte nám je do e-mailu info@ozivdomov.cz 

Další inspirace od nás hledejte na https://www.facebook.com/ozivdomov