Halloween s hrou na kostkách

Halloween bez strašení a jen zábavně dokážete dětem přichystat s malovanými kostkami. Uplatní se jako dekorace a hra v jednom. Na každé straně kostky je vykreslený jiný halloween motiv, přičemž se ale každá kostka se stejnými motivy opakuje dvakrát. To pro případ, že se dekorace okouká a v té chvíli přijde čas na hru.

Šest dřevěných kostek opatřete dvojím nátěrem (šedým v základu, podruhé po dvojicích oranžovým, bílým, černým), pokreslete libovolnými halloween motivy tužkou (gumujte, překreslujte až dokud nebudete s obrázkem úplně spokojeni) a nakonec obtáhněte tužku akrylovým fixem.

A v čem spočívá hra? V hledání stejných obrázků na kostkách. Zdá se to snadné na kostce s různými motivy, to bude úkol pro nejmenší. Ale když vezmete dvě kostky s dýňovými obličeji, dá to chvíli porovnávání a otáčení, než najdete ten stejný. Zkuste hledání na čas, kdo bude první. K takové hře potřebujete tolik stejně vykreslených kostiček, kolik je hráčů. Stejně jako dýňové obličeje si můžete pro vyšší level připravit další kostky na stejný, přitom trošku jiný motiv z každé strany kostky. Kočka může mít 6x jiný posed, strom různě rostlé větve, duch jiný obličej a čarodějnický klobouček jiný vzor a to už se bude hledat méně snadno. 

 A proč jsme vlastně natírali kostky šedým základem? To kdyby vás jejich uhlazený čerstvý vzhled dráždil asi jako bílé tkaničky v nových botách, udělejte jim patinu. Smirkovým papírem obruste úplně lehoučce vrchní vrstvu barvy v rozích, spodní barva vystoupí na povrch a rázem vdechne kostkám ohmataný vzhed. Budou pak vypadat jako nejpoužívanější věc v domácnosti, tak nějak "zabydleně". 

Pozor na smirek, nepoužívejte ho umazaný třeba od oranžové na bílou, barva se přenáší. Netlačte na něj moc a vyhněte se obrázkům, abyste nemuseli začít s natíráním a kreslením zase od začátku. To by taky byla hra, ale "pěkně vypečená" jak praví jedna známá kreslená medvědí pohádka.

 

Pište nám na info@ozivdomov.cz  

Další inspirace najdete na https://www.facebook.com/ozivdomov