Čarodějnický klobouk

Vtipná dekorace z nečekaných dřevěných prvků. Takový je klobouk z dřevěných hor a kuželek. S kouskem fantazie vám některá spojení tvarů vnuknou nápad, na kterém když zapracujete a dotáhnete ho do konce, dáte vzniknout tradiční dekoraci na neobvyklém základu. Finální dokončení klobouku jsme zvolili aktuálně do halloweenského stylu.

Kdybyste si s námi chtěli něco podobného vyrobit, budete potřebovat dřevěné hory větší (smrk velikost 20) nebo menší (smrk 15 cm) a k nim v přiměřené velikosti dřevěné figurky kuželky (použili jsme na větší klobouk velikost L, na menší S) černou barvu, bílý akrylový fix, pruhy stuh, tylu nebo monofilu, barevné papíry, peříčka, suché květy a jiné dekorativní drobnosti.  

Nejdříve natřete dřevěné tvary černou barvou. Použili jsme tabulovou, protože se s ní dobře pracuje, dá se na ní kreslit křídou a dobře se dá omývat. 

Bílým fixem dokreslete pavučinu, nebo jiné halloween detaily. Pokud jste zvolili nátěr tabulovou barvou, můžete na kresbu použít křídu a vyhrát si s jejími obměnami.

Tavnou pistolí spojte tvar hory s ležícím tvarem kuželky.

S pomocí tavné pistole přidávejte ozdobné drobnosti podle nápadu. Čarodějnickému klobouku obvykle sluší pavouček, dýně, košťátko, kočka, čarodějnický střevíček nebo netopýr. Hodí se látkové květiny, peříčka, stuhy a pavučinkový závojíček.  

Košťátko snadno vyrobíte z ptačích peříček přivázaných tenkým drátem k dřevěné tyčce na černo natřené, drát překryje uvázaná mašlička.

Pavouk vznikne ze 4 ustřižených drátků provlečených dřevěným korálkem. Uprostřed drátků před provlečením kápněte tavnou pistolkou kousek spojovací hmoty, případně po provlečení ještě z každé strany zakápněte v otvoru korálku. Po zatvrdnutí hmoty natočte drátky do tvaru pavoučích noh a celého pavoučka natřete černou barvou.

Netopýra vystřihněte z tvrdého papíru podle vytištěné šablony a křídla mu lehce zpřehýbejte.

 

Těšíme se na vaše kloboučky, pište nám na info@ozivdomov.cz  

Další inspirace najdete na https://www.facebook.com/ozivdomov