Dřevo maluje už příroda sama

 

Na první pohled vidíte jen hromádku dřevěných odřezků a pilin, ale krásně voňavou... Chcete si ji odnést domů a ještě si s ní "pohrát".

My máme naštěstí pilu, brusku a nápad, takže po chvíli je na světě první dřevěný domeček a k němu přibývají další, až máme celou vesničku a potom stromy, hory a spoustu jiných dřevěných polotovarů.   Na pile pokaždé vznikne základní tvar, bruska uhladí povrch a dá vyniknout kresbě materiálu.

 

Dřevo je skvělé k tvoření, a to pro všechny. Dekorace z něho vyrobené působí hřejivě, čistě a útulně. Nabízí možnosti, které využijete, ať jste kreativní více, méně, nebo vůbec. Nezklame ani v přírodní podobě, a to je jeho hlavní výhoda. Má vlastní barvy a kresby, není potřeba je opravovat. Smrkové dřevo je  světlé, dubové tmavší, modřínové do růžova, ... je z čeho vybírat.

 

 

Léty vytvořená struktura dřeva bývá úžasně rozmanitá, lépe než příroda to nenakreslíme. V dřevěném suku, prasklině, nebo kousku smůly spočívá kouzlo přírodního původu materiálu. Tyto "nedostatky", dá-li se jim tak vůbec říkat, se náhle stávají předností, která se dá v dekoraci nápaditě využít. Dobře vypadají například v kombinaci dřeva s jinými přírodními materiály.

 

 

Pokud ale máte představu, na kterou samotné kresby dřeva nestačí, vezmete prostě barvy a malujete, dokud nevytvoříte design, jaký potřebujete. Něco se nepovedlo? Stačí vzít kousek smirkového papíru a nepodařené místo brousíte, až na vás vykoukne čisté dřevo, se kterým se přece jenom napodruhé spokojíte, nebo začnete malovat znovu.

IMG_20210512_171800

 

Najděte si dřevěný prvek a malujte, dekorujte, pište, posílejte obrázky a zkušenosti, protože vaše nápady mohou být inspirující. Možná se vaše první malovaná hora, strom nebo domeček mohou stát začátkem dalších, složitějších projektů. A možná vytvoříte kouzelné dekorace jen z čistě dřevěných prvků.

 Podělte se o vaše nápady, najdete nás na https://www.facebook.com/ozivdomov