Dřevo a papír patří k sobě

 

Přírodní materiály jsou pro dekorace pokaždé dobrou volbou a že se nemusíme bát ani jejich kombinování jsme vyzkoušeli. Spojili jsme dřevo s papírem a výsledkem je milá a hravá jarní dekorace. Její výroba byla docela zábavná, přitom časově i finančně nenáročná. Zkuste ji vytvořit podle našeho návodu.

Inspirovali jsme se krásným otvorem po vypadlém suku v dřevěném domečku a dětskou písničkou "Kočka leze dírou, pes oknem". Fotopostup z výroby přidáváme. Vy můžete klidně zvolit jiný dřevěný prvek s úplně jinou motivací. 

1. Co všechno budete potřebovat. Dřevěné domečkypapírové šablony, akrylové barvy, štětec, lepidlo, nůžky a tvoříte-li s dětmi tak pro jistotu igelitovou podložku. Když budete chtít barvy hotové dekorace zafixovat, vybavte se bezbarvým lakem ve spreji.

2. Nejdříve natřete dřevěný domeček barvou, kterou necháte zaschnout. My jsme využili techniku patinování suchým štětcem a jen zlehka přetřeli některé části domečku. Klidně ale natřete domeček celý, aby jste zvýraznili papírovou aplikaci.

3. Dál přijde na řadu lepidlo a papírová šablona. Zvolili jsme jarní motiv rozkvetlého záhonu. Lepidlem přilepte papírové výřezy k podkladu.

4. Záměrně jsme nechali část záhonu zasahovat i do dalšího domečku, abychom dekoraci opticky propojili. Stonek tulipánu jsme přestřihli, aby bylo možné s domečky manipulovat i samostatně. Nepotřebný zbytek tulipánů snadno odstřihnete.

5. Zbývá dolepit 3D motýlky. Nedříve lehce v půli ohněte obě části motýlích křídel, barevnou i vyřezávanou, potom slepte obě části v místě ohybu k sobě a přilepte motýlka na dřevěný podklad.

6. Nakonec můžete celou dekorací zasprejovat bezbarvým lakem.

Pokud se chcete do něčeho podobného pustit, inspirujte se nejdříve papírovým motivem, ke kterému budete potřebovat vhodný dřevěný podklad a důležitý je i výběr barev do vašeho záměru. 

Nebojte se k takovému tvoření přizvat i děti. Spolu se zabavíte a zároveň odměníte veselou dekorací do bytu. Děti jistě s radostí odprezentují nový výrobek všem návštěvám a když si celý projekt "uřídíte" barevně, stane se pěkným jarním prvkem vašeho domova.

Kdyby něco, jsme pro vás na https://www.facebook.com/ozivdomov