Člověče nezlob se venku

Doma ani venku děti nezazlobí, když je zapojte do tvoření a veselé hry s velkými figurkami člověče nezlob se. Pěkně se přitom protáhnou, zakreslí si při výrobě hrací plochy, procvičí házení, znalost barev a čísel. 

Potřebujete k tomu obvykle minimálně 16 dřevěných figurek člověče nezlob se, nebo víc. To zvažte sami podle prostorových možností a počtu natěšených hráčů. Nezapomeňte na jednu dřevěnou kostku, bez ní si nezahrajete. Výroba je potom snadná. Spočívá v prostém nátěru figurek vždy po čtyřech stejnou barvou a dokreslení rozzlobených, smutných nebo vysmátých obličejů akrylovým fixem.

Tvořili jste s námi v zimě ze stejných figurek Mikuláše, čerta a anděla nebo dekoraci Tři krále? Co s nimi v létě? Prostě je předělejte. Tady na videu koukněte jak na to.   

Hotovo? Teď vyběhněte ven s batůžkem figurek, barevných kříd a hrací kostkou. Pravda, nemáte tam hrací plochu, ale proto si nesete v batůžku křídy, abyste si ji mohli nakreslit kdekoliv. Dobře se rozhlédněte po nějaké rovnější ploše, na kterou se dá kreslit. Počkejte na bezvětří, aby se vám človíčci neváleli (i když proč by si nepoleželi) a do toho! Však znáte pravidla klasického Člověče nezlob se. Hrejte přesně podle nich, jen ve větším prostoru.  

 Na domácí hraní děti zabavte namalováním hrací plochy na roli balícího papíru, nebo koberečku. Rolovací forma hrací plochy je celkem skladná a nakonec se dá nosit i ven před dům nebo na terasu. 

Budeme rádi, když se s námi podělíte o fotky z vašich her. Jsme na info@ozivdomov.cz a https://www.facebook.com/ozivdomov