Chobotnice z dřevěných korálků

Zábavná dekorace domů i na zahradu jako stvořená pro asistenci dětí při výrobě i výběru místa jejího pobytu. Potřebujete na ni dřevěné korálky různých velikostí a tenký vázací drát na chapadla, dřevěnou kuličku na hlavu, na dodělávky detailů tavnou pistolku, kousek provázku, fixy a mohou být koulecí samolepící očka z papírnictví. Video z výroby najdete tady na našem YT kanálu.  

Seřazením kuliček na jedno chapadlo získáte představu o jeho délce a máte ještě šanci kuličky přidávat nebo ubírat. Použili jsme zhruba 2-3 kuličky od každé ze sedmi velikostí. Potom už najisto ustříhnete drát zhruba dvojnásobně dlouhý, protože dvě chapadla budou navlečená spolu na jednom a ještě přidáte pro jistotu asi 8 cm na prostředek a zahnutá okrajová očka. Přes první navlečený minikorálek ohnete drátek a zatočíte do očka, zajistíte tak celé chapadlo před vyvlečením.

Dál už navlékáte seřazené korálky podle velikostí od nejmenšího po největší. Uprostřed plynule navážete navlékáním druhého chapadla v obráceném pořadí od těch největších po nejmenší minikorálek, který opět zajistíte uvázáním očka. Než poslední očko uvážete, poměřte ještě chapadla tak, aby mezi nimi uprostřed zůstalo několik cm místa pro budoucí hlavičku. Přebývající drát odstřihněte. Navlečené dráty s chapadly vyrobíte 4 a tak získáte celkem 8 chapadel. Drátky chapadel pak uprostřed překládejte přes sebe do kříže a každým jednou otočte. Hvězdičku drátu zamotaných chapadel přilepte tavnou hmotou ke kuličce (hlavě chobotničky).

Nelíbí se vám dráty s tavnou hmotou na bříšku chobotnice? To spraví šnek umotaný z obyčejného provázku přilepený tavnou hmotou. Přilepená nebo fixem dokreslená očka a malá mašlička nebo slušivý střapeček z provázku na hlavě ji udělají prostě roztomilou. 

A teď hurá s modelkou na pláž, terasu, k jezírku, na strom, do knihovny,... a fotíme a fotíme...   

- velikosti korálků a koule těžko radit, záleží na plánované velikosti chobotničky a poměru hlavy k chapadlům. Naše chapadla začínají korálky od 16 mm a končí barevnými minikorálky dokoupenými v papírnictví, hlava je z koule o průměru 5 cm,

 - koulecí očka jsou sice samolepící, ale radši jsme lepení přitvrdili tavnou hmotou, protože na kuličce se dobře nepřilepují pro její zaoblený tvar,

-  kdyby se vám líbila barevná chobotnička, použijte obarvené korálky. 

Kde všude chobotničku zabydlet? U nás se momentálně zaučuje na baristku a dost u toho překáží, jenže je tak roztomilá, že jí odpouštíme.

Další tvořivé inspirace hledejte na našem webu, fb a instagramu. Když přispějete fotkami vašich kreativních nápady, budeme rádi.