Čáp z kuliček

Už je to tak. Přiletěl k nám čáp, posadil se do truhlíku s květinami a osvěžit se chodí do zahradního jezírka. Vznikl ze dvou dřevěných kuliček odlišných velikostí a kousků ohebného, ale pevného drátu. Spoje tavnou hmotou jsou nepromokavé a vydrží i dlouhou letní koupel v jezírku.  

Drát je ručně naohýbaný do potřebných tvarů. Potřebujete z něho udrátovat dvě zápichové nožky, které do sebe pro větší pevnost zatočíte, dvě křídla, zobák a krk. V kuličkách drží dráty v předem navrtaných otvorech vyplněných tavnou hmotou. Tentokrát na vrtání mini dírek nepotřebujete elektrickou vrtačku, jen retro ruční nebozízek. Na You Tube najdete video z našeho projektu.   

Drobné rady na konec:

- můžete kuličky natřít bílou barvou, to kdyby se vám zdálo, že mu to v přírodním nesluší nebo byste měli představu větší odolnosti povětrnostním podmínkám,

- tavnou hmotu může nahradit lepidlo typu Herkules, které lépe drží, jen dlouho schne a není trvalé do venkovních podmínek, takže hodně záleží na budoucím čapím místě

 IMG20230415135339

Co ještě vytvořit s kuličkami? Třeba koukněte tady... nebo jinak? Tvořte, foťte a pochlubte se ostatním ve skupině na našem fb a instagramu.