Barevní ptáčci

 

Tihle barevní ptáčci přinesli živo nejdřív při výrobě spolu s dětmi a potom dlouhodobě v domácí zeleni. Barvy a vzory na přání dětí spolu překvapivě ladí, ani nebylo potřeba je usměrňovat. Práce to byla příjemná, snadná a zábavná.

Až se do něčeho podobného budete chtít pustit, opatřete si několik dřevěných ptáčků se zápichovou tyčkou, štětec a vodou ředitelné barvy podle výběru, tvrdší vzorované papíry, tužku, nůžky a lepidlo.

Dřevo v přírodní podobě je sice pokaždé veliká paráda, přesto dobře volené barvy některému projektu a obzvlášť tomu dětskému prospějí. Pokud jdete do barev jako my, ze všeho nejdříve opatřete dřevo nátěrem. Než zaschne, získáte čas vyrobit papírová ptačí křídla. 

Křídla v jednoduchém tvaru kapky doporučujeme předkreslit na papír tužkou, jedno vystřihnout, poměřit na ptáčkovi velikost, případně zastřihnout do potřebného tvaru a potom všechna ostatní křidélka obkreslit a vystříhat podle první šablony. Papír jsme použili vzorovaný po jené straně a pro oboustranný vzhled křídla slepovali vždy po dvou k sobě vzorovanou stranou ven. Pomohlo to nejen vzhledu, ale i pevnosti křídel. Tady se děti při obkreslování, vystřihování a slepování hodně uplatnily.

Nakonec zbylo jen přilepit křídla na správné místo a na dětech bylo rozhodnutí jak. Proto našim ptáčkům přečnívají křidélka vzhůru, ale ve hře byla i možnost sklopených křídel k tělu ptáčka, nebo veselá varianta každé jinak. Na výsledku nás baví jeho decentní, přitom živá barevnost a možnost přemísťování přízdoby k různým květinám v bytě, které zrovna poprosí o trochu svěžesti.

.

Přejeme zábavné tvoření s dětmi a když budete potřebovat, najdete nás na https://www.facebook.com/ozivdomov