Ryba nebo rak

Že  sardinka je ryba a z ryby raka neuděláš? Že hejno sardinek nevyrobíš? Těžko říct, na čí stranu se přiklonit. Debata nad krabičkou sardinek u snídaně se přenesla k dřevěné sardince a skončila až výzvou. V rodinné kreativní soutěži o rybu nebo raka byl nakonec vítěz každý. Už je to tak, že letní dovolená je šňůra volných dnů na zevlování, lelkování, sport, hry, soutěže a nahodilé nestandardní projekty, ať už jste kdekoliv.   

Na chatě obvykle nemáte plnou výbavu tvořivých pomůcek, o to zajímavější výzva byla. Stačilo rozhlédnou se v místním sklípku a našel se veškerý materiál potřebný k výrobě raka i houfu dřevěných sardinek - kousek drátu, provázku, dřevěné korálky, korková zátka od večerní láhve vína, kuchyňské koření na oči a dřevěná tyčka. Tavná pistolka zařídila, že všechno drží pohromadě, ale v nouzi by to zvládlo i lepidlo. Koukněte, jak jsme popustili uzdu fantazii a dost jsme se u toho bavili.  

   

Rybky dostaly rychlý vzdušný obleček omotaným drátem a provázkem, na koncích přitavkovaným, aby se nerozmotal. V houfu je drží zápichová tyčka, ke které jsou přilepené tavnou pistolkou. Rak musel podstoupit operaci, prodlužující dřevěné rybí tělíčko o ocas a klepeta. K dokonalosti mu pomohla rozkrájená korková zátka a korálky navlečené na drátku. Zbylé jeho části jsou jen z provázku, drátu a drátem vyztuženého provázku.  

Výzva skončila remízou. Rak i ryby otestovali nejdříve pozici v terasovém truhlíku, ale nakonec se spolu zabydleli u jezírka a docela jim to sekne v přírodě jen tak v přírodním.    

 

Čím ještě se na dovolené bavíme? Lovem dřevěných ryb v bazénu. Když ty živé v řece nezaberou, rádi se uchýlíte k jistotě. Dřevěným sardinkám přišroubujete očka, na tyčku přivážete háček, hodíte ryby do bazénu a už lovíte a soutěžíte - kdo víc, kdo dřív, kdo barevnou, kdo větší... Výběr barev byl na chatě omezený, přesto něco voděodolného se našlo. Zlatá rybka je top, tu chce ulovit každý, i když přání tedy nesplní žádné. Barevné ryby byly pracnější na výrobu, proto jejich úlovek je za víc bodů. To máte lepení, dvojí natírání, dokreslení akrylovým fixem... Na dovolenou práce až moc! A jakým že to kouzlem zlaté rybce neuplavou ve vodě šupiny? Takovým, že je za sucha natřená bílou barvou, ještě za mokra pak obalená zlatými třpytkami, za sucha zastříknutá bezbarvým lakem, opět za sucha pak hozená do vody a kouzlo funguje!  

Přijměte hravou výzvu a směle na ryby! Buďte kreativní a sví. Pochlubte se fotkami vašich rybích výtvorů, najdete nás na  https://www.facebook.com/ozivdomov