Ptáčci s krajkovým křídlem

Zlatá klec s živými ptáky je náročná na údržbu, a tak už dávno nefrčí. Jinak je to s živou květinou uvnitř klece, která spolu s okřídlenými ptáčky udělá hodně parády s malými nároky. Postupujte podle našich fotokroků a máte o zábavu a novou dekoraci postaráno.

Ze všeho nejdříve si pořiďte pro svoji oblíbenou květinu vhodnou klec. Klidně se nebojte vzít nějakou starší s pořádnou patinou, květinám to v ní sluší a ptáčci ji oživí. Dál budete potřebovat dřevěné ptáčky velikosti S, na výrobu křídel tvrdší papír, nůžky, ostrý nožík, lepidlo a bezbarvý lak ve spreji, nakonec použijte tavnou pistoli na přilepení ptáčků ke kleci.

Pokud zvolíte bílá křidélka jako my, doporučujeme ptáčky s opalovanou úpravou, nebo opatřené nějakým tmavším nátěrem. Pro tmavou barvu křídel se hodí ptáčci v přírodním nebo světle barevném provedení. Nebojte se i jiných okřídlených tvarů, například skvěle se hodí  dřevění motýlci.

Základem budoucích křídel jsou rozpůlená srdíčka vyřezávaná z papíru. Když máte hodně malířského talentu, nakreslete si předlohu sami, ostatním radíme vytisknout ji na tiskárně. Potom už jen trpělivě vystřihujte, nebo vyřezávejte ostrým nožíkem na odolné podložce. Křídélka jsou přilepená tekutým lepidlem. Závěrečné ošetření ptáčka bezbarvým lakem ve spreji posílí jeho odolnost proti vlhkosti, a tak může zdobit i keře na terase. K tomu ovšem budete potřebovat ještě závěsné očko a provázek.

Když se budete mít otázky, ptejte se, jsme na: https://www.facebook.com/ozivdomov