Podzimní skřítek

Podzimní skřítek bývá častou a dětmi obdivovanou dekorací domácí i terasovou. Nejhezčí na něm jsou teplé podzimní barvy a nespočetné kreativní možnosti, z čeho se dá vytvořit. Tentokrát na něj vezměte dřevěné kostky 8x8cm nebo 10x10cm, vodou ředitelné barvy v podzimních tónech, kousek juty, hrstku polštářové výplně, pár stébel slámy nebo lýka, akrylové fixy, nějaké přízdoby z provázků a suchých květů.

Jeden nátěr dřevěné kostky barvou ze všech stran docela postačí, prosvítající dřevěná léta jsou jen ku prospěchu projektu. Obličej s úsměvem nebo bez dokreslete akrylovými fixy, vtisknete tak skřítkovi výraz, jaký se vám líbí. Na vlasy použijte  pár kousků slámy nebo lýka, uprostřed svázaného drátkem nebo provázkem. Svázaný střed přilepte tavnou pistolkou do středu horní plochy kostky. Nestrachujte se o skřítkův účes, sluší mu nedbalý rozcuch a přitavkovaný drátek stejně později přikryje čepička. 

 Čepičku umotáte z přeloženého jutového kola, sešijete spoj velkými stehy a vyplníte ji polštářovým rounem. S výplní bude čepice skřítkovi na hlavě lépe sedět, ale pro jistotu mu ji na několika místech přitavte pistolkou. Kolo vystřižené z juty je výhodné potřít po obvodu tekutým lepidlem, které po zaschnutí zprůhlední, přitom nedovolí vláknům juty, aby se třepila. Provázek uvázaný na mašličku šikovně stáhne čepičku do tvaru kloboučku, aby neklouzal. můžete ho na několika bodech přitavkovat. 

Teď už jen zbývá přilepit fešákovi barevnou květinu, porovnat vlásky, přistřihnout ofinku a najít mu prostor v bytě nebo na verandě. Že sušené květy vypadají mnohem lépe než umělé ví každý, ale když není slaměnka k mání, umělé květy to vyřeší. Nebo můžete použit listí, šípky či jiné dary přírody, skřítek to jistě ocení.  

Vyfoťte vaše fešáky jak se tváří a pošlete nám fotky na info@ozivdomov.cz 

Těšíme se na vás u dalších inspirací na  https://www.facebook.com/ozivdomov