Mumie Halloween

Malý pozdrav Halloweenu od dvou dřevěných mumií vyrobíte s dětmi za malou chvíli. Kousek zelené větvičky převázaný obyčejným provázkem je obveselí a děti se jich nebudou bát. Mohou na ně ještě přikreslit černým akrylovým fixem drobné pavoučky nebo netopýrky.

Potřebujete dvě malé dřevěné figurky člověče, bílou a černou akrylovou barvu, tmavý vosk (nahradíte tmavší barvou černou nebo hnědou), dřevěné nanukové špachtličky (k dostání v papírnictví), smirkový papír, lepící tavnou hmotu, bílý a černý akrylový fix, kousek zelené větvičky a obyčejného provázku.   

Pracovní postup najdete na videu našeho You Tube kanálu

Začněte nátěrem okrajů figurky prstem namočeným ve vosku, nebo suchým štětcem do tmavší barvy. Pokračujte natřením celé figurky bílou barvou a po zaschnutí černou v obličejové části. Figurky pak můžete lehce přebrousit v okrajích smirkovým papírem až na tmavší podklad.   
Položte dřevěné špachtličky na mumii, upravte je do potřebného tvaru a nakreslete si tužkou místo, kde bude potřeba dřívka zkrátit štípacími kleštěmi. Tuto práci rozhodně nesvěřujte dětem, se štípáním jim pomozte. Jde to trošku těžko a práce s kleštěmi vyžaduje velkou opatrnost a zručnost. Následný nátěr a patinování dřívek podle vzoru figurek už jim svěřit můžete. 
Konečnou povrchovou úpravu uděláte ještě znovu nanesením malinko vosku do okrajů (nebo tmavé barvy suchým štětcem), opravíte tak nedodělky. Zbývá přilepení připravených dřívek tavnou hmotou, nakreslení očí bílým fixem, uvázání provázkových  mašliček s větvičkou a hurá na výstavu.
  
 

 Rady na konec:

 - Vezmete-li větší základní figurky člověče na větší mumie, budete potřebovat také větší dřevěné nanukové špachtličky a použijete  jich na obvazy více.

- Když pracujete s nanášením vosku a barev šikovně, v krajích více suchým štětcem, docílíte žádaného patinového vzhledu i bez použití smirkového papíru.

- Se smirkem pracujte velmi lehce, abyste si nevybrousili i tmavší podkladový vosk (barvu) až na dřevo, pokud se to stane, opravíte při konečné úpravě dalším nátěrem okrajů shora.

 - Když budou děti chtít, nechejte je nakreslit na hotové mumie černým fixem pavoučka, pavučinu nebo malého netopýrka.

 IMG-20231030-WA0027~2

Pokud se nás potřebujete na něco zeptat, jsme na Fb, Instagramu a na You Tube. Najdete tam další inspirace od nás.