Květy pilin a hoblin

Piliny zbytkové, voňavé, různotvaré, různobarevné ..., nemusí pokaždé skončit jako podestýlka v komůrkách domácích mazlíčků. Snadno se spojují, dají se natírat, namáčet v barvě, dolepovat kořením, kombinovat v dekoracích s jinými materiály. Práce s nimi je zábavná a možnosti nevyčerpatelné. Co třeba vyrobit si vlastní hoblinové květy do dekorací?

K jejich výrobě stačí jen málo věcí a času tolik, kolik květů potřebujete. Postupujte podle obrázků, nebo jděte vlastní tvořivou cestou. Nemáte zdroj pilin? Na přání je přibalíme zdarma k vaší objednávce.

 

Přidáváme i pár praktických tipů, jak květy použít. Zakomponujte je do přírodních věnců, dekorací, květinových vazeb, na dozdobení dárkového balíčku... a nezapomeňte pár hoblinových květů ovonět vonnými oleji a přihoditi do vašeho potpourri.

 

Na potourri sbírejte trpělivě po celé léto všechny voňavé listy a barevné květy, které příroda nabízí a sušte je pomalu volně na vzduchu. Nejlépe se osvědčily okvětní lístky muškátu, růží, květy levandule, listy máty, bazalky a meduňky, ale nebojte se i dalších voňavých kombinací koření, sušeného ovoce a květů. Na podzim k nim jen přidejte trochu voňavého koření (anýzu, hřebíčku, pepře, skořice). Docela malou miskou potpourri v našem hexagonu si potom v zimě lehce provoníte pokoj, dávka ve větší misce spolu s hoblinovými květy vůni násobí a navíc získáte pěknou dekoraci. 

Napište nám vaše zkušenosti, najdete nás na https://www.facebook.com/ozivdomov