Jablíčka z kostek

Podzimní výzdoba vlastní výroby může mít mnoho podob. V nich ani nesoulad tvarů není překážkou. Co třeba obvykle kulaťoučká jablíčka designovaná do dřevěných kostek? Velká nebo malá, zelená nebo červená, patinovaná nebo jednobarevná? Jak se vám líbí a hodí.

Potřebujete k tomu dřevěné kostky na velká jablíčka 8x8cm, na malá 5x5cm, akrylové barvy, kousek smirkového papíru, materiál na stopky (hřebíky, větvičky, mini špulky) a listy (tvrdý karton, filc).

 Malá jablíčka jsou natřena jednou barvou dvojím nátěrem, po zaschnutí jen místy přečáraná podle fantazie (nebo podle předlohy skutečných jablíček) suchým štětcem namočeným v neředěné akrylové barvě. Spojit barvy jako od malíře pomůže lehoučké přebroušení smirkovým papírem. Buďte trpěliví a před smirkováním nechejte barvy důkladně zaschnout.

Na stopku vystřihněte kousek zeleného materiálu (na fotkách vidíte filc) a jednoduše ho přitlučte k jablíčku hřebíkem. Čím rezavější hřebík najdete, tím lépe napodobí stopku. U nás se nenašel, tak jsme museli hřebíčky přetřít hnědou přirezlou barvou. 

Velká jablíčka dostala dokonce trojí nátěr. Nejdříve 1x tmavě hnědý a po zaschnutí 2x barvu. I tady platí trpělivé čekání na důkladné zaschnutí barev a následuje jemná práce se smirkem, který místy odhalí spodní vrstvy barvy a dřeva, tím dodá jablíčku patinu. 

Stopku jsme tentokrát udělali z mini špulky na hnědo natřené a list ze zeleného naohýbaného polokartonu, Uvnitř špulky se ukývá hřebíček, který drží list i špulku. Ta je pro jistotu ještě přitavená pistolkou.

Kdybyste jablíčka ještě chtěli do lesku, přestříkněte je bezbarvým lakem, ale nám se zdálo, že už takto jsou k nakousnutí.

Budeme rádi, když se nám pochlubíte fotkami vašich výrobků na adrese  info@ozivdomov.cz 

Další inspirace už teď můžeme slíbit, sledujte nás na  https://www.facebook.com/ozivdomov