Beruška zahradní

Veselá letní dekorace do záhonů, na opuštěné zídky, do květináčů, truhlíků, na ploty a terasy v podobě velkých dřevěných berušek může být na zápichové tyčce, nebo jen tak k položení. Než se dáte do tvoření, určitě k němu přizvěte děti. Bude se jim moc líbit. Pro začátek můžete okouknout videonávod na You Tube.

Na jednu berušku budete potřebovat docela neobvyklé dřevěné tvary -  dvě vejce velikosti S a jednu kuželku velikosti M, barvy ředitelné vodou nejpravděpodobněji bílou, černou a červenou ale kdo ví, na světě je tolik různě barevných berušek..., houbičku na natírání, fixy na grafický design, tavnou pistoli, smirkový papír, nebozez, kousek černého drátu a malé kleštičky na jeho ohýbání. Když potřebujete více berušek, tak násobte jejich počtem dřevěné tvary.

Začněte nátěrem všech dřevěných prvků bílou barvou jen po hranách dřeva. Po důsledném zaschnutí hran pokračujte nátěrem dřevěných vejcí červenou a kuželky černou barvou ze všech stran. 

Malým kouskem smirkového papíru potom obruste lehoučce hrany všech tvarů, aby se objevily části, které jste na začátku natřeli bílou barvou.

Na zaschlá červená křidélka nakreslete černým fixem nebo barvou tečky, na černou kuželku malinké puntíky v řadách nebo jaký jiný vzor se vám líbí. 

Vyvrtejte nebozezem (nebo vrtačkou) dva malinké otvory na hlavičce berušky a tavnou hmotou do nich zatavte dva dráty naohýbané do tvaru tykadel. Jaký budou mít tvar je v rukou (kleštičkách) tvůrce.   

Křidélka přilepte k tělu tavnou hmotou.

 Rady na konec:

- Před kreslením, broušením i dalším nátěrem se pokaždé přesvědčte, že podkladová barva je suchá, případně urychlete její schnutí vysoušečem vlasů.

- Když znáte embosovací nástroje s kuličkou na konci (dostanete v papírnictví nebo kreativním obchůdku) můžete je namáčet do barvy a tečkovat s nimi bílé puntíky jako my nebo jednoduše vystačíte s akrylovým fixem.

- Jako u podobných návodů s nebozezem i tady platí, že ho hravě nahradí elektrifikovaný vrták, neboli aku vrtačka.

- Pamatujte, že barevný i grafický design dekorace je libovolný, je tolik barev a vzorů, které by berušce slušely.    

   S dalšími nápady jsme pro vás na You Tube, fb a Instagramu. 

Pište nám co vás zajímá a posílejte fotky vašich nápadů pro inspiraci ostatním ve skupině. Těšíme se.