Baculatý ptáček

Že dřevěný tvar nemusí být pokaždé jenom tím, čím se na první pohled zdá, uvidíte až na pohled druhý nebo třetí. A potom vás  napadne, že z velkého dřevěného vejce stvoříte krásného ptáčka se srdcovým křídlem.

Potřebujete dřevěné vejce velikosti M, barvy ředitelné vodou a k nim natírací houbičku nebo štětec, akrylové fixy na dokreslení oka a vzorečků, ohebný drát na udrátování ocásku a zobáku, jedno nebo dvě dřevěná srdce na křídla - to podle představy, zda ptáček bude jednostranný nebo oboustranný, a ještě malý nebozez, tavnou pistoli, hřebíčky a kladívko.

Ptáčka nejdříve vybarvíte do barev, které se vám líbí. Ten náš je modrý a postup z jeho tvoření jsme pro vás zaznamenali na You Tube videu.

Bude mít ptáček na křídle tečky a srdíčka, na bříšku květiny, peříčka nebo jiné kreativní vzory? Tady dostává slovo tvořivá fantazie. Ať už budete vzory dělat otisky razítek, fixem nebo barvou, výsledek je jen na vás.

Ocásek vytvarujte z ohebného drátu libovolné barvy. Ten náš je ze tří částí, ale mohl být i z jedné a klidně v jiném tvaru. Zobáček ohněte také z drátu a všechny drátěné prvky vlepte do předvrtaných otvorů tavnou hmotou. Otvory jme vrtali ručním nebozezem. Možná vás ruční vrtání tolik neláká a jste šťastlivci vybavení aku vrtačkou s tenoučkým vrtákem, tak směle do toho.  Křídlo přitlučte malým hřebíčkem nebo přilepte tavnou hmotou.

 Rady na konec:

- Když budete chtít světlejší dřevěné hrany nebo zjemnit přechody mezi barvami, použijte na ně jemný smirkový papír.

- Když se vám podaří vyvrtat šikovně těsný otvor tak akorát na tloušťku drátu, obejdete se i bez tavné hmoty.

- Oboustranný ptáček není zatížený křídlem k jedné straně a lépe vyvažuje stání, také správně naohýbaný drátěný ocásek jeho stabilitě pomůže.  

  S dalšími nápady jsme pro vás na You Tube, fb a Instagramu. 

Jsem rádi že nám píšete co vás zajímá a dovolíte nám fotkami vašich nápadů inspirovat ostatní ve skupině.