(Malý) KUTIL DIY kreativní sada

 

Že "malý" kutil? Představte si velikou krabici, v ní 24 dárkových balíčků, z nich každý ukrývá dřevěné dílky, ze kterých snadno vyrobí hračku nebo dekoraci i dítě jen s malou asistencí dospěláka (to podle zkušeností, zručnosti a věku dítěte). V některých balíčcích najdete hotové dřevěné tvary, ke kterým  potřebujete jen barvy, štětce a fixy na domalování, k jiným užijete i malé kladívko a lepidlo. Všechny ale obsahují podrobný obrázkový návod a veškeré spojovací prvky, takže k obavám z neúspěchu není vůbec žádný důvod. 

barvené návody DIY kutilský kalendářbarvené návody DIY kutilský kalendář (1)   

 

Všechny výrobky z první prototyp sady jsme zkusili s dětmi sestavit. Moc je to bavilo a jejich nadšení nebere konce, protože složením a vymalováním dřevěných prvků zábava nekončí. Chlubí se teď návštěvám vlastnoručně vyrobenými hračkami, rozdávají dárky babičkám a tetičkám, učí nové hry kamarády, zvou je k dávkovači na lentilky a vodí dědečka ke krmítku sypat ptáčkům. A co víc, některé prvky jsou kompatibilní a tak výrobek z každého dalšího balíčku může přinést nový dílek do stavebnice a zpestřit tak hraní. Děti nejvíc jásaly nad dalšími vagónky k mašince, vozíkem k zapřažení za koníka nebo podjezdem pro auto. Že je z vany od vlastnoručně postavené dřevěné lodičky nevytáhnete je jasná věc.  

 

Sada je koncipována univerzálně. Počtem 24 kreativních balíčků může být chytrým adventním kalendářem, který cílí na klidný, přitom hravý advent den za dnem. Možná si nejste jisti, že můžete právě v předvánoční čas dopřát dětem každý den prostor k tvoření a rádi byste jim balíčky přidělovali podle jiných pravidel třeba odměnou za zásluhy nebo jen tak pro radost. Proto jsou balíčky označeny jen čísly bez vánočních motivů.

Jako bonus najdou děti na každém balíčku ještě barevnou samolepku a uvnitř krabice sběratelkou omalovánku, na kterou si mohou samolepky přilepit a zbytek obrazu domalovat. Obrázek na samolepce není věrnou fotkou obsahu balíčku, aby děti neochudil o radost z očekávání a fantazii při tvoření, ale hodně naznačuje. V našich dětech vzbudila samolepková omalovánka prudkou sběratelskou vášeň až takovou, že chtěly testovací sadu vybalit a složit celou najednou, aby už všechno měly.   

 

2523

 

Jste od nás zvyklí na malou radu závěrem: 

Tak tedy všechny nejdůležitější rady jsou pečlivě sepsány do "Desatera", které najdete uvnitř krabice s balíčky.

Jednu radu přece jen přidáme nad desatero navíc - nestojíte-li o přírodně dřevěné hračky a víte jistě, že na jejich malování dojde, doporučujeme natření alespoň některých dílků předem. Po smontování jsou totiž některá místa špatně přístupná, třeba za kolečky nebo koníkovi v ofince, však uvidíte. 

Chcete vědět víc? Nakoukněte sem. Potřebujete s něčím poradit? Pište nám na info@ozivdomov.cz nebo nás vyhledejte na  https://www.facebook.com/ozivdomov