Kutil - DIY sada 24 dřevěných hraček a dekorací

Dostupnost Skladem
3 200 Kč
Kutil - DIY sada 24 dřevěných hraček a dekorací

Sada se skládá z 24 balíčků určených ke společnému tvoření dětí a dospělých. Obsahuje kolekci dřevěných prvků, hraček, her a doplňků i s návodem na snadné sestavení a použití. Většina prvků je spolu kompatibilní pro další hry, některé zazáří v dekoracích, jiné mají praktické domácí využití, nebo nadchnou jako vlastnoručně vyrobený dárek.

Nejde pouze o dřevěné kuličky, několik kousků neurčitých dřevěných lamelek, náhodných minikousků dřeva a překližky, jaké jsou v nabídce často, ani o klasickou sestavovací hru, tvořenou prakticky dokončenými kusy, které se jen sestavují na sebe.

Kompletní sada obsahuje 170 dřevěných dílků, lepidlo, brusný papír, hřebíčky a vruty do dřeva. A při zakoupení celé sady najednou dostanete i sadu akrylových barev. Dřevěné díly jsme vždy důmyslně připravili tak, aby se dětem projekt povedl. Současně jsme kladli důraz na to, abychom je neochudil o to skutečné tvoření ze dřeva.

Stavebnice byla vytvořena jako adventní kalendář bez sladkostí a proto celý komplet obsahuje 24ks setů. Jednotlivé balíčky jsou označeny obrázky s čísly, které dětem mohou napovědět, co v balíčku najdou, ale záměrně nepoužíváme klasické vánoční motivy. To proto, abyste je mohli dětem dávat i jednotlivě, například jako tvořivé víkendové úkoly, odměny za domácí práce nebo pro rodinnou zábavu v deštivých dnech.

Jako bonus jsme pro děti vytvořili i sběratelskou hru s omalovánkou. Tam si budou moci postupně nalepit, dokreslit a vybarvit vše, co již mají vyrobeno a sledovat tak svoje pokroky. Samolepky najdou na obalech každé skládačky. Jednotlivé samolepky zaplní prázdná místa a napoví v jakých barvách by měly vymalovat zbytek obrázku. 

Co všechno se dá vyrobit?

stavebnicové díly - vyřezané kusy, které není třeba sestavovat, slouží k malování a následnému hraní.
kutilské sety - stavebnice z více dílů, které nejdříve sestavíte a následně jsou plně funkčními hračkami, kombinovatelnými s díly stavebnice.
dárkové sety - stavebnice s více díly, které když dítě sestaví, namaluje nebo polepí, vytvoří tak pěkný praktický předmět do domácnosti, nebo dárek někomu pro radost.
hry - kolekce několika dřevěných her, které si dítě nejdříve samo vytvoří a následně si je může zahrát. Pravidla jsou součástí balení.

Hry, hračky a praktické výrobky, které najdete v balení:

1 Kolesová loďka

2 Domečkové kostky

3 Gumičkový hlavolam

4 Strom 

5 Andělský svícen

6 Ohradník

7 Rybičková podložka pod hrnec

8 Hory

9 Mašinka

10 Tunel

11 Závodní auto

12 Koník

13 Stojánek na ubrousky

14 Osobní vlak

15 Lapačka

16 Vozík na kulatinu

17 Kuličkový labyrint

18 Vozík

19 Malování vlnou

20 Automat na lentilky

21 Loutka

22 Medvědí přenoska

23 Robot z kostek

24 Ptačí krmítko

Co se děti mohou naučit?

Vyzkoušejí si broušení a setkají se hned s několik způsoby spojování dřeva. Naučí se správnému zatloukání hřebíků, šroubování vrutů i spojování pomocí lepidla a kolíků. Odměnou jim bude funkční hračka a spousta nových dovedností a znalostí.

Návod je obrázkový i textový, obsahově přizpůsobený cílové věkové kategorii. Psaný jednoduše, popisně s oslovením ve 3tí osobě jednotného čísla. Návod dětem doporučuje nejlepší postup pro výrobu, ale umožňuje zvolit i vlastní cestu.

Součástí celé kolekce jsou i malé odborné zastávky a poučení o tom, proč se některé věci dělají právě tak, jak doporučujeme. Například proč je hřebíček nejdříve potřeba poklepat po špičce a teprve potom po hlavičce...

Doplňkové parametry

Kategorie: Jarní tvoření
Hmotnost: 7 kg