Sob s větvičkovými parohy

Hlava soba s rošťáckými přírodními větvičkami může jako adventní lampička rozsvítit tmavý kout.

Dekoraci zvládnete s dětmi za malou chvíli hned po krátké procházce za sběrem větviček vhodných na paroží.

Budete potřebovat pěkně zaoblený dřevěný kuželovitý tvar se zápichem,  barvy, akrylové fixy, větvičky, lepidlo nebo tavnou pistoli.

1. Netřete kuželky světle hnědou barvou jedním ředěným nátěrem, nechejte dřevo pěkně prosvítat. Když oceníte přírodní barevnost dřeva, klidně základní nátěr vynechejte úplně.

2. Po zaschnutí vykreslíte akrylovým fixem veselé oči, pusinku a velký červený nos - ten je pro sobíka typický, tak si na něm dejte obzvlášť záležet.

3. Vybrané parůžky z větviček přilepíte jednoduše tavnou pistolí bez vrtání, nebo jako my lepidlem typu Herkules do předvrtané dírky na horní hraně sobí hlavičky.

4. Dozdobte soba pod hlavou mašlemi a lýkem, rolničkami nebo vánoční ozdobou do parůžků.

Sobíka zapíchněte nejlépe do květináče s vánočním kaktusem, nebo do  truhlíku s chvojím. Chcete-li mu dopřát prostor na poličce či parapetu, pořiďte mu vlastní stojánek. Když budete chtít, namotejte mu do parůžků světýlka a rozsviťte s ním tmavý kout v pokoji každý večer.

Mějte pohodový advent a přijďte si s námi zase někdy zatvořit. Najdete nás na https://www.facebook.com/ozivdomov , psát nám můžete na info@ozivdomov.cz