Podzimní dráček

Dřevěný dráček jako podzimní dekorace potěší hlavně děti. Bude se jim líbit jednoduchý postup, barevná kreativita a taky přilepovací koulící očička. Ve větru ho sice lítat nenaučíte, ale jako zavěšená podzimní dekorace na okně nebo lustru v dětském pokoji se bude vyjímat.

Základem pro tvoření potřebujete prvek, kterému u nás důvěrně říkáme dřevěné minihory. Dobře, že se prodávají v sadách, protože veselých dráčku budou děti chtít víc. Když něco náhodou zbyde i na jiné tvoření, třeba hory nebo stromy, bude jen dobře. Dál potřebujete barvy ředitelné vodou, malý hřebíček, dřevěný korálek, barevné lýko a nebo mašličky, černý akrylový fix, koulící samolepící oči (z papírnictví), tenký vázací drátek, malá kovová očka (z železářství), tavnou pistoli. Kdybyste si chtěli zjednodušit práci, místo dřevěného korálku a koulících oček použijte prostě dokres fixem, ale věřte, že děti ta záměna nepotěší...

 A teď to udělejte postupně podle obrázků. Jde to snadno. 

1. Minihory natřete libovolnou barvou, korálek na červeno.

2. Korálek přitlučte hřebíčkem na střed trojúhelníku jako nosík.

2. Přetřete hlavičku hřebíku na červeno nebo schválně nechejte stříbrně zářit, jak se dětem líbí.

4. Do středu horní hrany a do špičky dole našroubujte očka. To nahoře aby dráček "lítal" (visel) a to druhé dole, aby bylo kam přivázat ocásek. Jde to celkem těžko, protože očko v ruce klouže, pomůžou kleštičky.

 

5. Přimalujte fixem pusinku do úsměvu nebo jinak?

6. Protáhněte dráčkovi kousek lýka nebo stužky horním očkem, zavažte. Přilepte dva kousky stužek nebo lýka po straně hlavičky.

7. Ustřihněte si tenký vázací drátek asi tak 40cm, radši delší než krátký, přebytek se nakonec vždycky dá odstřihnout. Navazujte jednotlivě nastříhané mini mašličky na drát postupně, každou samostatně vždy drátem omotejte a pokračujte tak dlouho, jak dlouhý ocásek vašemu dráčkovi bude slušet. Nahoře začněte s navazováním až tak 3cm od kraje, hotový ocásek potom přidrátkujte k dolnímu očku v hlavičce.  

8. Přilepte nebo přimalujte dráčkovi oči a zavěste ho proletět. Děti jásají? Asi budete potřebovat dráčků víc... 

Pochlubte se nám na info@ozivdomov.cz vašimi nápady. 

Další inspirace od nás hledejte na https://www.facebook.com/ozivdomov